Kam v okolí Luhačovic

V Luhačovicích a jeho okolí můžete zažít nádhernou dovolenou. Luhačovice jsou vhodné pro seniory i pro lidi hledající aktivní dovolenou. My vám zde přinášíme pár tipů.

 

Aktivní dovolená

Sportovní hala Radostova

Posilovna, tenisové kurty, v zimě je zde postavená hala, badmintonový kurt, v restauraci u Radostova jsou 2 bowlingové dráhy a 4 kuželkářské dráhy, tělocvična nabízí hřiště vhodné pro soustředění na volejbal, basketbal, házenou, tenis, nohejbal, kopanou. Probíhají zde pravidelná cvičení powerjogy a bodystylingu.

 

Tenisové kurty

Milovníci tenisu zde najdou několik možností si zahrát tenis, 5 tenisových kurtů najdete přímo u kolonády.

 

Golfové hřiště

V okolí Luhačovic najdete tři 9 jamková golfová hřiště jedno v Kostelci u Zlína (30 km), druhé v Ostrožské Nové Vsi (35 km) a třetí ve Slušovicích vzdálený 24 km.

 

Luhačovická plovárna

Na plovárně je 25 m dlouhý plavecký bazén, vířivka, dětské brouzdaliště, divoká řeka i letní terasa pro slunění.

 

Koupaliště Duha u luhačovické přehrady

Koupaliště bývá otevřeno od cca půlky červa do cca půlky září, záleží na aktuálním počasí. Venkovní koupaliště nabízí kromě plaveckém bazénu, bazén pro malé děti, houpací bazén, lezeckou stěnu a hlavně nejen pro děti velké skluzavky a tobogán. Na koupališti najdete zázemí s restaurací, rychlým občerstvením, knihovnou a příjemným personálem.

 

Půjčovna lodiček a špaladel

U Luhačovické přehrady si můžete půjčit šlapadla a lodičky u 2 provozovatelů, koupaliště Duha nebo u Grande Sportu, kde můžete zkusit i Paddleboarding.

 

Jízda na koni

Penzion u Koudelků v Pozlovicích tel: 420 723 306 342, Jezdecký klub LuhaTrurf: Zatloukalova 284, tel.: 603 336 482 (ing. Roman Dostálek), Jezdecká stáj ATOS: Pozlovice, tel.: 731 616 616 (Markéta Bodláková), Statek Horní Dvůr: Ludkovická 98, tel: 606 725 680 (Radka Turčynová)

 

Výlety po okolí

Zlín

Zlínské ZOO, Lanová dráha, Galaxie - zábavná park pro děti, zlínské ateliéry, Malenovický Hrad, Zlínské Muzeum, poutní kostel Štípa. (cca 22 km)

 

Vizovice

Muzeum Slivovice Rudolf Jelínek, Vizovický kostel Svatého Vavřince, Rozhledna Doubrava u Vizovic (cca 3,5 km). Naučné stezky: Vizovické Prameny, po hradech z Provodova do Vizovic, Naučná stezka Janův hrad. (cca 20 km)

 

Bojkovice

Zámek Nový Světlov, původně gotický hrad. Za pozdějších majitelů byl hrad přestaven v renesančním slohu, počátkem století v tudorském slohu. Kolem zámku se nachází anglický park se sochami. (cca 13 km)

 

Brumov - Bylnice

Město se nachází na soutoku Vláry, Návojského a Klobouckého potoka. na kopci nad městem byl postaven ranně gotický hrad, o němž máme písemné zmínky již roku 1255. Pod hradem na Hložeckém potoku je soustava rybníků, založených ve 13. století. Na návrší nad městem stojí kostel sv. Václava, v jádru gotický ze 14. století, přestavěný barokně v 17. - 18. století. Na vedlejším návrší je kaple sv. Anny (1888). Na okraji města se nachází židovský hřbitov, za návštěvu stojí i místní muzeum.

 

Vlčnov

První písemné zmínky o Vlčnově pochází z roku 1264, zmínka o místní faře pochází z roku 1373. Vlčnov je dnes známá typická Slovácká vesnice hlavně Jízdou králů a vlčnovskými koláčky. Z historických památek jsou obci torzo bývalé tvrze a kostel svatého Jakuba. 6 km od Vlčnova je v obci Hluk se stejnou krojovanou tradicí  tvrz ze 16. století, v níž je stylová restaurace a vinárna. (cca 18 km)

 

Uherské Hradiště

Královské město Uherské Hradiště bylo založeno Přemyslem Otakarem II. v roce 1257. Dochovala se řada zajímavých historických památek, k nimž bezpochyby patří pozdně gotická radnice z 15. století, morový sloup z roku 1721, františkánský klášter, jezuitský kostel a špitální kaple sv. Alžběty z 15. století. Ve městě se nachází Slovácké muzeum. (cca 33 km).

 

Hrad Lukov

Obec leží v malebně zvlněné krajině pod hradem Lukovem cca 3 km od ZOO v Lešné u Zlína. Hrad (zřícenina). Lukov patří mezi nejstarší České hrady je výchozím bodem turistických tras i cyklistických tras Hostýnskými vrchy. (35 km)

Penzion JANY

  Masarykova 434, 763 26 Luhačovice
  (+420) 731 115 606
    jany@moje-luhacovice.cz

 

Co najdete v okolí penzionu

 0,8 km pramen Aloiska /  1 km tenisové kurty /  1 km pramen Ottovka  / 1,2 km kolonáda / 1,5 km pramen Vincentka 
3,3 km luhačovická přehrada